اِسنا : مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: دومین سهمیه حق آبه تالاب هامون از چاه نیمه ها در سال ۹۶ با همکاری شرکت آب منطقه ای استان رهاسازی شد.
نیره پورملایی ، اظهار داشت: دومین سهمیه حق آبه تالاب هامون از چاه نیمه ها در ادامه برنامه احیای تالاب هامون و اجرای طرح یکپارچه مدیریت این تالاب با همکاری شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان وارد تالاب شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: این سهمیه حق آبه از عصر روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه ۹۶ از طریق مسیرهای منتهی به تالاب واریز و به سمت تالاب هامون جریان یافته است.
پور ملائی افزود: این میزان آب ازدو شاخه «افضل آباد» و «لورگ باغ» وارد بخش‌هایی از تالاب شده و امیدواریم به یاری خداوند و بارش های زمستانی شاهد سیلاب های بهاری و آبگیری طبیعی تالاب هامون در پایان امسال و ابتدای سال آینده باشیم.
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: این دومین حق آبه تالاب هامون از محل چاه نیمه ها است که در سال جاری به این تالاب هدایت شده است. وی خاطرنشان کرد: حق آبه تالاب هامون از محل چاه نیمه ها ۶۰ میلیون مترمکعب در سال است که در دو نوبت در سال جاری تخصیص یافته است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی