مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار اِسنا گفت : آب ذخیره شده در پشت سدهای سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد کم شده است.

به گزارش اِسنا، مهندس اتابک جعفری در این رابطه افزود: از ابتدای مهرماه امسال و شروع سال آبی جدید، ۸۱۷ میلیون متر مکعب آب در پشت هفت سد مخزنی استان ذخیره شده است، در حالی که سال گذشته حجم آب پشت سدها در ۹ ماهه اول سال ۹۳۸ میلیون متر مکعب بود.

وی در ادامه گفت :  تنها ۴۲ درصد ظرفیت سدهای استان ذخیره سازی و حدود ۵۸ درصد آن خالی است و ظرفیت ذخیره سازی این سدها، هزار و ۹۶۷ میلیون متر مکعب است.

مدیرعامل آب منطقه ای استان تاکید کرد: بیش از ۸ هزار و ۲۲۴ حلقه چاه غیرمجاز در استان شناسایی شده که حجم تخلیه آب از این چاه‌ها ۳۸۰ میلیون مترمکعب در سال است.

جعفری افزود: آن چه که در سیستان و بلوچستان دیده می‌شود این است که سفره آب زیرزمینی در حال از بین رفتن است و بارندگی‌های عادی در سال‌های ترسالی هم چون سبب نشست سفره آب زیرزمینی می‌شود، این نشست دیگر هیچ گاه ترمیم نمی‌شود و سفره‌‌ای وجود نخواهد داشت تا آبی جمع شود که مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی