صدور ۶ هزار و ۳۰۰ تاییدیه سازمان نظام مهندسی جهت لوله گذاری گاز در سیستان و بلوچستان / کاهش ۲۰ درصدی تعرفه لوله گذاری گازدرمنازل

به گزارش اِسنا دکتر کامبیز نرماشیری روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: جهت رفاه حال شهروندان تعرفه خدمات واحدگاز سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در بخش های نظارت، بازرسی و تایید گاز کشی منازل در سیستان و بلوچستان برای کنتورهای مختلف از امروز با تخفیف  ۲۰ درصدی انجام می پذیرد.

وی بیان کرد: تاکنون هفت هزار و ۸۰۰ پرونده برای گازکشی در زاهدان توسط سازمان نظام مهندسی پذیرش شده که ۶ هزار و ۳۰۰ مورد آنها برای نصب کنتور گاز تایید شده است.

نظام مهندسی ساختمان بزرگترین NGOدرکشور
وی با بیان اینکه این سازمان دارای هشت نمایندگی در شهرستان های استان با افزون بر چهار هزار عضو است گفت: این سازمان به عنوان بزرگترین ان جی او سیستان و بلوچستان از سه سال پیش آموزش مهندسان را در زمینه گاز آغاز کرده است.

شهروندان از مجریان واجد شرایط جهت گازگشی منازل استفاده کنند
وی با بیان اینکه هم اینک ۲۰۶ مجری حقیقی و سه مجری حقوقی مسئولیت لوله کشی گاز در زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان را بر عهده دارند گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به واحد گازسازمان و یا وبسایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به آدرس zahedannezam.ir از بین مجریان واجد شرایط مجری مورد نظر را انتخاب کنند.

وی افزود: لوله گذاری گاز در داخل منازل زیرنظر این سازمان انجام میشود و مجریان لوله کشی گاز نیز که دوره‌های مرتبط را گذرانده‌اند وموردتایید سازمان صنعت، معدن وتجارت میباشد  پس از بازدید نقشه اولیه طرح را تهیه و پس از تایید شروع به لوله کشی می کنند که بعد از بازدید های مکرر لوله کشی انجام می‌شودوهمچنین نظارت بر عملکرد مجریان از وظایف نظام مهندسی است که به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: شهروندان هم استانی می توانند در صورت داشتن هر گونه شکایتی مراتب را از طریق شماره پیامکی ۳۰۰۰۵۹۶۶۵۷ یا با مراجعه به این سازمان به اطلاع برسانند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان آخرین استانی است که گازدار می شود، سعی بر این است که با بهره گیری از تجارت دیگر نقاط کشور استانی سبز معرفی شود.

سخت گیری مهندسان درامرگازکشی  تضمین کننده سلامت مردم وکاهش حوادث احتمالی
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان لوله کشی های غیر استاندارد داخل منازل، نداشتن دودکش در بیشتر ساختمانها و اعتراض برخی مجریان گازکشی را از جمله مشکلات در زمینه لوله کشی گاز در زاهدان برشمرد و گفت: با توجه به اهمیت رعایت اصول ایمنی و جلوگیری از تلفات احتمالی این نهاد سخت گیری های لازم را مدنظر قرار داده تا تضمین کننده سلامت مردم باشد و از حوادث احتمالی بکاهد.

درمنازلی که قبلا لوله کشی گاز مایع انجام گرفته  استانداردها رعایت نشده وبایداصلاح شود

رئیس سازمان نظام مهندسی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه برای لوله کشی گاز شیوه نامه داریم که باید طبق آن انجام دهیم گفت: مشکل ما گاز رسانی به واحد هایی است که قبلا لوله کشی شده است زیرا استاندارد های لازم رعایت نشده است وباید اصلاحات گازکشی این منازل صورت گیرد.

وی افزود:ساختمان های قدیمی بدون دودکش نیز از دیگر مشکلاتی است که پیش روی سازمان است است که باید دودکش مناسب تعبیه شود.

سازمان نظام مهندسی ساختمان به دنبال سلامتی مردم است / لزوم همکاری مردم با مهندسان

دکتر نرماشیری با تاکید بر اینکه  مجریانی که داخل شهر هستند افرادی هستند که در شهرهای دیگر کار کرده اند و تجربه لازم را دارند گفت: سازمان نظام مهندسی به دنبال سلامتی مردم است و تلاش ما این است با رعایت قوانین و مقررات بتوانیم سلامتی مردم را تضمین کنیم تا آمار حوادثی نظیر گاز گرفتگی در استان کاهش یابد و مردم نیز با رعایت قوانین و مقررات و توجه به توصیه های سازمان نظام مهندسی با ما همکاری کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی