اسنا : رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان از دستگیری فردی خبر داد که مهریه همسر سابقش را از حساب وی پرداخت کرده بود.

به گزارش اسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ دوم علی سرحدی در تشریح این خبر اظهار کرد: چندی پیش خانمی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد از حساب وی مبالغی برداشت شده که بلافاصله پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته متوجه شدیم شخص برداشت کننده غیر مجاز بانکی، همسر سابق شاکی بوده که چند سالی است زندگی مشترک آنان پایان یافته است.

سرهنگ سرحدی ادامه داد: متهم بلافاصله با حکم قضایی به پلیس فتا احضار شد، که در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه‌ای بود. اما پس از دیدن مستندات و ادله موجود در پرونده لب به اعتراف گشود و در خصوص نحوه برداشت از حساب و دلیل آن توضیح داد، با حکم قانون باید ماهانه مهریه همسرم را به حسابش واریز می‌کردم که با توجه به داشتن رمز اینترنتی حساب وی به صورت اینترنتی اقدام به برداشت از حسابش کردم و جهت پرداخت مهریه به خود وی پرداخت نمودم.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان به شهروندان توصیه نمود‌: رمز حساب‌های بانکی خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهید و سعی کنید از شماره‌هایی که قابل حدس زدن هستند به عنوان رمز استفاده نکنید.

وی با بیان اینکه اگر احیانا مجبور شدید رمز کارت عابر بانک خود را به فرد دیگری بسپارید، پس از اتمام کار رمز اول و دوم خود را تغییر دهید، گفت: به هیچ وجه رمز اینترنتی و رمز دوم کارت بانکی خود را یکی و قابل حدس نگذارید.

سرهنگ دوم سرحدی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی  www.cyberpolice.ir مراجعه و در قسمت گزارشات مردمی سایت پلیس فتا گزارش نمایند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی