اسنا : مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: اعضای ستاد بحران شهرستان هامون در نخستین دوره آموزش علمی و تمرین ستادی فرمانداران و مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران ۱۰ شهرستان این استان عنوان برتر را از آن خود کردند.

به گزارش اسنا برضا اربابی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این دوره آموزشی از سوم دی به مدت سه روز با حضور ۲۵۰ نفر در زاهدان برگزار شد که اعضای حدود ۲۵ نفره ستاد بحران شهرستان هامون از نظر حضور منظم در دوره و ارائه مطالب با رای داوران عنوان برتر را از آن خود کردند.
وی گفت: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان همواره در معرض بیشترین مخاطرات طبیعی بوده این دوره آموزشی برای نخستین بار برای ۱۰ شهرستان شمالی و مرکزی استان با حضور کارشناسان وزارت بهداشت و ستاد بحران کشور برگزار شد.
وی ادامه داد: همچنین برای ۹ شهرستان دیگر سیستان و بلوچستان این دوره آموزشی از ۱۲ تا ۱۴ دی در چابهار برگزار می شود.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان هدف از برگزاری این دوره های آموزشی را آشنایی مدیران با حوادث طبیعی و مدیریت بحران ذکر کرد و گفت: در این دوره ها راهکارهایی به مدیران و سناریویی برای مقابله با حوادث فرضی برای شرکت کنندگان مطرح و روی آن کار می شود.
اربابی تاکید کرد: ضروری است مدیران آمادگی و توانمند سازی در شرایط بحرانی در حوزه کاری خود را داشته باشند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱٫۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و دمای زیاد هوا، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی همواره وجود دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی