اسنا : استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن ۶۷ درصد جمعیت جوان زیر ۳۰ سال، رتبه نخست جمعیت جوان کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش اسنا به نقل از ایکنا ، رضا راحت دهمرده، مدیرکل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان ضمن بیان این مطلب ، گفت: استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن ۶۷ درصد جمعیت جوان زیر ۳۰ سال، رتبه نخست جمعیت جوان کشور را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: میانگین کشوری جمعیت کودکان و نوجوانان زیر ۱۴ سال نیز ۲۴ درصد است، در حالی‌که این آمار در سیستان و بلوچستان ۳۸,۳ درصد است؛ همچنین میانگین کشوری ۱۵ تا ۲۹ ساله نیز ۲۵ درصد و در سیستان و بلوچستان ۲۸.۴ درصد است.
مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به اینکه میزان جمعیت افراد سالمند نیز در استان پایین‌تر از سطح کشوری است، افزود: میانگین جمعیت افراد بالای ۶۵ سال در سطح کشوری ۶,۱ درصد است، اما در سیستان و بلوچستان تنها ۳.۲ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.
دهمرده بیان کرد: جمعیت جوان از یک طرف، ظرفیت و سرمایه‌ای بزرگ است که می‌تواند موجب نشاط و رونق اقتصادی جامعه شود، اما از سوی دیگر نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و کارآمد دارد تا نیازها برطرف شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی