اِسنا: وقتی در خیابان های  زاهدان تردد کنیم ، با کمی دقت ، متوجه می شویم  شهروندانی هستند که گالن به دست ، جهت خرید و برداشت آب شرب منازلشان به سوپر مارکت های مختلف سطح شهر  مراجعه میکنند.

این موضوع مهم موجب شد ،  پایگاه تحلیلی خبری اِسنا گفتگویی را مهندس میرادی مدیر عامل محترم شرکت آب و فاضلاب شهری استان سیستان وبلوچستان درخصوص آب شرب مردم زاهدان داشته است و نظرات ایشان را دراین خصوص جویا شود و به سمع و نظر شما عزیزان برساند.

آنچه در ادامه مطالعه میفرمایید ، ماحصل گفتگوی خبرنگار ما با مهندس میرادی مدیرعامل آب وفاضلاب شهری استان سیستان وبلوچستان درخصوص آب شرب مردم زاهدان میباشد.

اِسنا : آیا آب لوله کشی ، زاهدان که منبع آن چاه نیمه های سیستان میباشد قابل شرب است؟

مهندس میرادی مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان: سلام بله کاملا در استانداردهای شرب قرار دارد و به هیچ عنوان مشکلی از لحاظ کیفیت آب وجود ندارد.

اِسنا: چرا گاها میبینیم مردم زاهدان جهت شرب از فروشگاههای سطح شهر آب تهیه میکنند؟

مهندس میرادی: من خودم هیچ وقت اینکار را نمی کنم اما به هر شکل آبی که شهروندان از سیستم های آب شیرین کن تهیه می کنند دارای سختی کمتری است اما لزوما آب با سختی کمتر آب بهتری محسوب نمی شود اما به عنوان مثال دلیل خوش رنگتر شدن چای مطلوبیت استفاده ایجاد کرده است.

اِسنا:با عنایت به اینکه ، آب های عرضه شده در سوپرمارکت ها ومحل های دیگر در تانکر حمل و نقل می شود و طبیعتا جهت مصرف ، چند روز و یا چند هفته در گالن های ۲۰ لیتری ویا ۱۰ لیتری در خانه های شهروندان باقی می ماند آیا شما کیفیت این آبها را تایید میکنید؟

مهندس میرادی : نه قطعا نظارتی که ما روی شبکه و مخازن خودمان داریم روی تانکرهای حمل آب و ظروف و گالن های نگهداری صورت نمی گیرد و اگر شهروندان تمایل به استفاده از این نوع آب را دارند بهتر است خودشان بی واسطه از محل تولید ، آب را خریداری کنند و سعی کنند آب مورد مصرف خود را روزانه تهیه کنند.

اِسنا : لطفا درخصوص فرایند تصفیه آب لوله کشی که در اختیار مردم زاهدان قرار می گیرد ، توضیحاتی بفرمایید؟

مهندس میرادی : آب شربی که در اختیار شهروندان قرار می گیرد چه آن بخش که از چاه نیمه ها منتقل می شود و چه آن بخش که شیرین سازی می شود و به شبکه شهر تزریق می شود از سامانه های تصفیه آب با کیفیت بالا بهره برداری در سطح کشور می باشند و همچنین بیش از دو برابر استاندارد آزمون های میکروبی شیمی و بیولوژیکی و تست کلر مازاد از نقاط مختلف شبکه انجام می شود و شهروندان به لحاظ سلامت هیچگونه نگرانی از بابت مصرف آب شرب شبکه آب شهری به خود راه ندهند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی