اسنا : دکتر عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در مراسم افتتاحیه نشست موزه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای بین‌المللی موزه‌ها در منطقه آزاد چابهار ، ضمن خیر مقدم به مهمانان داخلی و خارجی گفت :  در چابهار تاریخ و تمدن ریشه دارد و چابهار در طول تاریخ نقش مهمی در تمدن کشور داشته است.

به گزارش اسنا از چابهار ، دکتر کردی علاوه بر بیان این مطلب ، افزود : توجه به تاریخ و فرهنگ چابهار در کنار فعالیت‌های اقتصادی در الویت‌های سازمان منطقه آزاد چابهار است.

وی در ابتدای سخنانش گفت : باعث افتخار من و همکارانم است که میزبان شما بزرگان تمدن، تاریخ و هنر در چابهار باشیم ، چابهار تاریخی پر افتخار دارد و نقشی را که این سرزمین در طول تاریخ داشته است می دانید ، آنچه امروز شاهد آن هستیم اما توجه ای جدید به چابهار در مقیاسی ملی است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار افزود : امروز اولین محموله ترانزیتی  با طی توافقنامه ای بین سه رئیس جمهور ایران افغانستان و هندوستان صورت گرفت به بندر چابهار رسید که همزمان با این مراسم شد.

دکتر کردی بیان داشت : تلاش های بسیاری در رابطه با ایفای نقش صنعتی و اقتصادی در منطقه آزاد چابهار صورت گرفت، اما بسیار خوب است که همراه با این حضور و رفت و آمد ها و توسعه اقتصادی تاریخ و فرهنگ خود را هم به نمایش بگذاریم ، توجه به فرهنگ و تاریخ در کنار توسعه اقتصادی در اولویت سازمان منطقه آزاد قرار دارد، اما دانش ما در این راستا نیست و ایکوم این فرصت را به ما داد تا از تجربه شما دوستان برای مراقب و معرفی این منطقه استفاد کنیم.

وی در پایان گفت : چابهار چهار راهی جهانی است که می تواند میزبان تاریخ فرهنگ ها و تمدن ها بوده و به معرفی آن بپردازد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی