اسنا :  محموله غیرمجاز و حمل ماهرانه توله شیرها در سیستان و بلوچستان به دام یگان حفاظت محیط زیست افتاد

به گزارش اسنا ، دکتر نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ضمن بیان این مطلب گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان محموله غیر مجاز توله شیرها را در استان شناسایی و کشف نمود.
وی افزود: یگان حفاظت محیط زیست استان با اشراف کامل بر گذرگاهها و دیده بانی کامل از طریق همیاران محیط زیست و گشت های متنوع کاری در حوزه حفاظت و کنترل، موفق شد محموله غیر مجاز توله شیرها را شناسایی و کشف نماید.
پورملائی بیان کرد: محموله کشف شده شامل ۴ قلاده توله شیر می باشد که بصورت بسیار زیرکانه و از طریق مبادی رسمی و بر اساس تصویر مجوز و با مهارت کامل در حال حمل به خارج از کشور بود و با هوشیاری محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست استان و با همکاری مامورین محترم نیروی انتظامی استان، شناسایی و کشف گردید.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: یگان حفاظت محیط زیست پس از بررسی میدانی و کشف توله شیرها و پیگیری مجوزهای مربوطه مسئله را از طریق مجاری مربوطه پیگیری و استعلامات مورد نیاز را بصورت فوری در دستور کار قرار داده و با تشکیل تیم های کاری نسبت به دستگیری متخلف و انتقال توله شیرها به مرکز نگهداری اقدام نمود.
پورملائی افزود: دقت و هوشیاری یگان حفاظت استان و سرعت عمل آن در بررسی و کشف تخلف که بر اساس تصویر یک مجوز صورت گرفته بود، عامل اصلی کشف این محموله شد.
پورملائی خاطر نشان کرد: فرد دستگیر شده پس از بررسی های میدانی و اخذ مجوزهای قانونی و همچنین سایر هماهنگی های بالادستی صورت گرفته، به مقام قضایی استان تحویل گردید.
پورملائی اشاره کرد: بر اساس کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های جانوری مانند: “شیر، ببر و …” و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض و نابودی (CITES) که در مارس ۱۹۷۳ میلادی منعقد گردیده، کشورهای عضو “که ایران نیز عضو آن می باشد،” متعهد گردیدند: که جهت حفظ و جلوگیری از خرید و فروش غیر مجاز این گونه ها تمام تلاش خود را بکارگیرند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی