به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اسنا مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان در  خصوص تخصیص ۲میلیاردمترمکعب آب دریای عمان برای مصارف استان سیستان وبلوچستان اظهارداشت: ۲میلیارد متر مکعب آب از دریای عمان برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان تخصیص یافت.

مهندس جعفری در ادامه افزود پس از بحث و بررسی در خصوص گزارش ارائه شده توسط گروه برنامه ریزی و تخصیص آب مقررگردیده درراستای حمایت ازبخش خصوصی وجذب سرمایه گذار برنامه ریزیهای لازم برای استفاده ازمنبع عظیم دریای عمان صورت پذیرد. 

ایشان درباره اهمیت تخصیص آب از دریای عمان اضافه کرد با توجه به وضعیت منابع آب در استان و محدودیتهایی که در این خصوص وجود دارد، شیرین کردن و انتقال آب از دریا یکی از طرحهای وزارت نیرو در استان است که قادر است وابستگی مرکز استان و منطقه سیستان به آب رودخانه هیرمند رامرتفع نموده و آب مطمئن در دسترس بخش شرب و صنعت استان قرار دهد. 

وی افزود:ازحجم یادشده،میزان ۵/۱۳میلیون مترمکعب برای مصارف شرب وبهداشت ،۳۱۷میلیون مترمکعب دربخش کشاورزی شامل طرحهای کشت گلخانه ای باراندمان وبهره وری مناسب،۱۰۰۹میلیون مترمکعب دربخش صنعت به عنوان نیروی محرکه رشدوتوسعه شرق کشورو۶۰۰میلیون مترمکعب دربخش شیلات شامل طرحهای آبزی پروری مصرف خواهدشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان با اشاره به نیاز آبی بخش شرب ،کشاورزی و صنعت استان در افق بلندمدت و حتی میان‌مدت، اظهار داشت: به دلیل ‌کمبود منابع آبی موجود در استان در خصوص طرح انتقال آب از دریای عمان چاره‌اندیشی شده است واین طرح می تواندمشکلات کمبود آب استان رامرتفع نماید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی