پایگاه تحلیلی خبری اِسنا :انتخابات ۲۹اردیبهشت با رای حداکثری به دکتر روحانی به پایان رسید با احترام به همه کسانی که به دکترروحانی رای داده و یا به فردی غیر از ایشان امروز میتوان در فضایی آرام و منطقی و بدور از تنش به نقد منصفانه پرداخت.

,

پس از گذشت بیش ازدوهفته ازحماسه بزرگ مردم شاهد آن هستیم وبسایتی محلی درسیستان که درحقیقت به وسیله ی میراثی که از دیگران بدست آمده است هر سخن سخیفی را به بدترین و بی ادبانه ترین وجه بیان ومنتشر می کنند.

,

انگار ذهنشان زباله دان سخنان بی ادبانه ای است که تکرارشان یادآور بی خردی کسانی است که بیان کرده اند و نهایتا با بیان و دیدگاهشان کشور را با تحریمها به بن بست کشانده وسیستان بزرگ رابا افکارنسنجیده وکوته بین به قهقرابرده اند.

,

هذیان گویی برخی پس از رای نیاوردن کاندیدای مورد نظرشان در انتخابات ریاست جمهوری چنان است که گویی خودشان باور کرده اند عمری را در رکاب جناح مذکور بوده اند.

,

شاید علت اینگونه سخن گفتنهای نامتعادل ناشی از چرخشهای گاه و بیگاه است و ظاهرا برخی دیدگاهشان بر مدار منافع تنظیم شده و هر روز مدعی یک منش سیاسی و اگر نتیجه حاصل نشد چرخشی دیگر تا شاید روزگار بر وفق مراد گردد.

,

ما بر ثابت قدمان از هر جناح و دیدگاهی احترام میگذاریم و بر دیگران هم توصیه میکنیم بر یک راه و منش استوار بمانید.

,

اما مردم سیستان در سال ۹۲ با رای حداکثری بالاتر از میانگین کشوری به روحانی نشان دادند خواهان تغییری مثبت هستند و اگر امروز رای ونظر مردم سیستان به دکتر روحانی با اندک تغییری نسبت به سال ۱۳۹۲کاهش داشته است  باید بر علل و عوامل آن خارج از دیدگاه جناحی نگریست.

,

هر چند کوتاهی مسئولین محلی در کاهش آرای دکتر روحانی در زابل بی تاثیر نبوده اما عامل اصلی را باید در دخالتها و کارشکنیها و استفاده ابزاری از فقر مردم جستجو کرد.

,

اگردخالتهاوتلاشهای گسترده نهادها وتریبون داران مختلف به نفع کاندیدای رقیب روحانی صورت نمیگرفت شاهد افزایش آرا روحانی در سیستان بودیم.

,

بسیارتلاش کردند که سبد رای دولت مستقر را در سیستان به پایین ترین درصدممکن برسانند ما معتقدیم موفق نشدند زیرا علی رغم آن همه تلاش ، رای بیش از۴۵درصدمردم شمال استان به رییس دولت یازدهم تعلق گرفت واین نشان از شکست مخالفین دولت دارد.

,

اگر ازمشکلات سیستان سخن میگوییم بهتر است ابتدا تقوی الهی را درنظرداشته و به این بیاندیشیم که مشکلات سیستان ومردم سیستان در۴سال بوجود نیامده که انتظاربرونرفت مشکلات رادریک دوره ۴ساله داشته باشیم.

,

بر این باوریم که امروز بهتر است بجای آدرس غلط دادن به مردم با تمام توان در مسیر جذب خدمات بیشتر دولت به مردم باشیم.

ودرپایان خطاب به نویسنده آن وبسایت محترم به این نکته بسنده میکنیم که:

,

اصلاح طلبان و اعتدال گرایان علی رغم همه کارشکنیها و دخالتهای وسیع پیروزانتخابات دوازدهم بودند.اکنون به نظر میرسد با این پیروزی شمایید که هر چه آب میریزید آرام نمیگیرید.شما وهمفکرانتان فقر مردم و مشکلات آنها را دستاویزی برای رسیدن به خواسته های خود قرار داده اید و قیافه حق به جانب گرفته اید واین در حالی که علت اصلی مشکلات سیستان تفکر أمثال شما و همفکرانتان است که مردم سیستان را به این حال و روز انداخته است.

,

شما وتفکرتان از مردم همیشه ابزاری استفاده کردید.شماوتفکرتان هیچ وقت اجازه ندادید مردم سیستان خودشان باشند به جای آنها تصمیم گرفتید و دردوره های متمادی به هرترفندی متوسل شدید تا فقط برای زمان رای گیری اذهان مردمان را همراه سازید و بعد هم رها کردید.

,

 انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی