دکتر احمدعلی کیخا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی شب گدشته به اتفاق جمعی از سران طوایف سیستانی وبلوچستانی جهت بازدیدودیدار از ستادهای متعدد تبلیغاتی دکترروحانی در سطح شهر زاهدان درجمع اعضای این ستادها حضوریافت.

کیخا با حضور در ستاد مرکزی حزب اعتدال و توسعه استان ، از تلاش های اعضای شورای راهبردی ستاد تقدیر کرد .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اِسنا ، دکتر احمد علی کیخا با اشاره به اینکه امروز جهل و نادانی دشمن ایران است گفت : اماهیچ وقت در تیم کسانی که بر مبنای عقل ومنطق قرار عمل نمی کند قرار نخواهیم گرفت .

وی با اشاره به اینکه سیستانی ها نیز با تمام وجود و همنوا با تمامی اقوام این استان اعم از بلوچ ، بیرجندی ، کرمانی ، یزدی و هر کسی که تعلقی به این آب و خاک دارد برای اعتلای ایران تلاش خواهند کرد خاطر نشان گرد : اعتلای ایران هم بر اساس قضاوت های عقلانی در این برهه از تاریخ فقط با تداوم همین راهی است که از چهار سال پیش شروع شده است و اگر غیر این عمل کنیم به ایران ضربه خواهیم زد

کیخا اظهار داشت:اگر به سرنوشت فرزندان خود علاقه داریم همین راه را ادامه بدهیم .

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : من به عنوان فرزند کوچکی در این استان از همه ی مردم فهیم این استان می خواهم که این تهدید رابه یک فرصت تبدیل کنند و نشان بدهند که نخست ولایت مدار ترین مردم هستند و بیشترین درصد مشارکت را در انتخابات دارند و دیگر آنکه عاقل ترین و باهوش ترین مردم هستند در انتخاب راه درست و این چیزی جز رای به آقای دکتر روحانی نخواهد بود .

وی با اشاره به اینکه برای سیستان و همراهی مردم و معتمدین برنامه هایی را در دست اقدام دارد گفت : میزبانی جمع کثیری از معتمدین و متنفذین سیستانی را اعم از مخالفین و موافقین بر عهده خواهیم داشت و تنها یک هدف از این دیدار برای ما مهم است و آن هم اتحاد بین مردم و با هم تصمیم گرفتن آنهاست .

کیخا برای ایران تصمیم گرفتن و چند دسته نشدن را مهم دانست و افزود : اگر غیر این باشد نسل های جوان و روشنفکران قطعا از شما عبور خواهند کرد و این سیل بسیاری از افرادی را که در طول سه دهه گذشته و بیش از آن بناهایی را برای اندیشه های غلط خود درست کرده و این استان را به قهقرا در زمینه های مختلف برده اند ، خواهد برد .

نماینده مردم سیستان با اشاره به اینکه در جمع سیستانی های مقیم گلستان نیز حضور پیدا کرده و به سرخس نیز خواهد رفت بیان کرد : در بین مردم شهرستان سرخس که بالای ۹۰ درصد از مهاجرین این استان از سیستانی و بلوچ هستند حضور خواهم یافت .

وی با اشاره به مردم سرخس از اینکه اراضی آنان سالهاست توسط آستان قدس تصرف شده ، در رنج هستند و در دوره قبلی که بنده افتخار نمایندگی مردم سیستان را داشته ام به بنده مراجعه تا پیگیر امور آنان باشم که این موضوع تا مرز صدور سند نیز برای این عزیزان پیش رفت که دوره بعد ما نماینده نشدیم و کار به عقب افتاد .

کیخا گفت : اگر دوستان ما اگر مدعی هستند که سیستانی اند مشکلات همان ها را حل کنند ، اگر مدعی اند سیستانی هستند تا زاهدان آمده بودند و به سیستان می رفتند ، اگر مدعی اند سیستانی اند به زبان بیاورند که ما سیستانی هستیم ، چرا خجالت می کشند .

وی تاکید کرد : برخی گمان کرده اند که می توانند با این القاب و الفاظ مردم ما را به راه دیگری ببرند
چرا دوستان تا زاهدان آمدند ولی تا سیستان نرفتند
ان شاءالله نتیجه این انتخابات ، وحدت بیشتر همه ی اقوام این استان و کمک به توسعه کشور با با یک انتخاب بهتر خواهد بود
دکتر سعیدی مهر ، رئیس ستاد انتخابات حطب اعتدال و توسعه سیستان و بلوچستان نیز دراین آیین اظهار کرد : بر این باوریم که با اتکا به استعداد های نیروهای جوان حماسه ای عظیم را در استان سیستان و بلوچستان خلق کنیم .
وی با اشاره به اینکه تمامی ستاد ها در راستای هدف مشترکی تلاش می کنند تصریح کرد : امیدواریم همگرایی و هم افزایی در کنار ایجاد فضایی مملو از نشاط و امید را برای مردم عزیز این استان رقم بزنیم .

سعیدی مهر ضمن تقدیر از همراهی های ارزشمند دکتر کیخا گفت : این همراهی ها ارزش بسیار زیادی دارد ، اینکه دور اندیشی و توجه به آینده ایران برای تک تک مردم فهیم استان سیستان و بلوچستان تا به این حد رسیده که شاهد یک بسیج همگانی هستیم خود جای خوشحالی و مسرت فراوان دارد .

سعیدی مهر توجه به قشر جوان ، و همراه کردن آنان در کارزار انتخاباتی را برگ برنده ای برای حوزه ی کاری خود دانست .

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی