ستادمرکزی تبلیغات حجت الاسلام دکتر حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور بعداز ظهر روزگذشته در زابل افتتاح شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری إسنا آیین افتتاح ستادمرکزی تبلیغات دکتر روحانی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم وسران طوایف در زابل برگزارشد.

آیین افتتاح ستادمرکزی روحانی در زابل در حالی با حضور چهره های مختلف سیاسی ،اجتماعی شناخته شده ای همراه بود که دکتر احمد علی کیخا نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی سخنران این اجتماع پرشرور و مردمی بود.

«من قبل از این دوره انتخابات از هیچ کس حمایت نکرده ام»

کیخا نماینده مردم سیستان در ابتدای سخنان خود در جمع پرشورمردمی که برای افتتاح ستادمرکزی دکتر روحانی در زابل گرد هم آمده بودند اینطور گفت : من تقریبا از سال ۸۶ فعالیت سیاسی ام را با ورود به فعالیت انتخاباتی آغاز کردم و بعد از آن دو انتخابات برگزار شدومن به صورت علنی هیچ کجا در انتخابات ورود نکردم.

ایشان افزود : در انتخابات گذشته خیلی هادوست داشتند من به نفع کاندیدایی صحبت کنم و با خودم میگفتم من نماینده مردم هستم،مردم از گروهها وسلایق مختلفی هستند ومعتقد بودم اگر از فردی حمایت کنم ممکن است به عنوان نماینده مردم مورد انشقاق بین مردم شوم.

کیخا در ادامه گفت : اما این دوره انتخابات ،سوگند یاد میکنم  نه ستاد آقای روحانی نه تشکیلات آقای روحانی ونه هیچ کسی دیگر جهت حمایت از آقای روحانی مرا ندیده است.

«بخاطر خود مردم به نفع آقای روحانی ورود کردم»

نماینده مردم سیستان تاکید کرد : در این دوره حساس ، بنده چه برای آنهایی که به من رای داده اند و چه آنهایی که به من رای نداده اند،چه آنهایی که موافق و چه آنهایی که مخالف من هستند بخاطر خود مردم به نفع آقای روحانی ورود کرده ام.

«حفظ نظام وحفظ ایران در مشارکت حداکثری مردم است»

کیخا در ادامه افزود : همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده اند آنچه از منظر ایشان مطرح میباشد میزان مشارکت حداکثری مردم است ، رهبر انقلاب تکلیف شرعی وقانونی بردوش همه ملت ایران گذاشته اند و فرموده اند در انتخابات شرکت کنید فارغ از اینکه میخواهید به چه کسی  رای بدهید ورهبرمعظم انقلاب تکلیف کرده اند که حفظ نظام وحفظ ایران در مشارکت حداکثری مردم است.

کیخا تصریح کرد : هم استانی های سیستانی وبلوچستانی این استان واین منطقه ولایتمدارترین استان ونقطه کشور است ، اگر این را باور داریم همه باید به امر ولی فقیه خودمان عمل کنیم.

کیخا گفت : آن وقتی نشان میدهیم که ولایت مدار ترین مردم هستیم که بیشترین درصد مشارکت در انتخابات برای استان سیستان وبلوچستان باشد.

این نماینده مجلس در ادامه تاکید کرد : مقام معظم رهبری فرمودند رای مرا هیچ کس نمیفهمد و به هرکس شما میخواهید رای بدهید.

دکتر احمدعلی کیخا در ادامه اینطور اضافه کرد :ما به امر رهبری گوش فرا میدهیم وبا تمام وجود شرکت میکنیم اما آنهایی که تریبون دارند وقدرت دارند ومدعی هستند پیرو ولی فقیه میباشند آنها هم به این عمل کنند واجازه دهند مردم هرکسی باهر سلیقه ای که خودشان میخواهند انتخاب کنند.

«بگذارند شور انتخابات باشد و هرکسی با هر سلیقه ای کاندیدای مورد نظرش را حمایت وانتخاب کند»

وی افزود:  بپذیرند که مردم از آن حداقل شعور لازم برخوردار هستند و خودشان میتوانند سرنوشت خودشان را بدرستی رقم بزنند و مانند انتخابات گذشته که ما در این منطقه تجربه ی آن را داشته ایم به هر بهانه ای به مردم فشار نیاورند ، بگذارند شور انتخابات باشد و هرکسی با هر سلیقه ای کاندیدای مورد نظرش را حمایت وانتخاب کند.

کیخا تاکید کرد : این از مهمترین وظایف ما و دولت وتمامی نهادهای ودستگاهها میباشد.

این نماینده مجلس حامی روحانی در خصوص چرایی حمایتش از دکتر روحانی اینطور عنوان کرد: همشهریان و هم استانی های عزیزی که به سرنوشت ایران واستان علاقه مند هستید بنده به عنوان کسی که هم در گذشته سابقه مدیریت داشته ام و هم در این دوره در مجلس ،نماینده مردم میباشم معتقدم بایستی شرایطی را فراهم کنیم که این دولت با همه نقدهایی که بر آن داریم بتواند این مسیر عقلانیت را ادامه دهد.

وی تصریح کرد:این تنها حرف من نیست و از فرمایشات دکتر لاریجانی رئیس مجلس ،آقای باهنر و آقای ناطق نوری که از شخصیت های اصولگرای نظام هستند هم چنین استنباط میشود.

کیخا گفت : همه معتقدند که این خط اعتدال واندازه بهترین است.

«مجلس نهم دولت را همراهی نکرد»

این نماینده مجلس درخصوص عدم همراهی مجلس گذشته با دولت روحانی اینطور گفت : در مجلس نهم ، دولت با مجلسی کار میکرد که سه سال همراهش نبود و تقریبا یک سال است که مجلس دهم در کنار دولت است و بخش اعظم مجلس گذشته خط ومشی سیاسی آن با دولت متفاوت بود.

«من به اقای روحانی رای میدهم به خاطر دکتر ظریف سردار دیپلماسی ایران»

کیخا تاکید کرد :من به اقای روحانی رای میدهم به خاطر دکتر ظریف سردار دیپلماسی ایران

وی گفت : به خاطر اینکه ظریف به ظرافت و به بهترین شکل ممکنه پشت قدرتهای بزرگ این دنیا را بر زمین زد ومایه ی افتخار این ملت میباشد.

کیخا در خصوص اهمیت کار دیپلماسی این دولت افزود : در ابتدای این دوره مجلس در محضر مرحوم ایت الله رفسنجانی بودیم وایشان میگفتند جوانهای ما تاریخ دنیا را مطالعه کنند ، آنهایی که کار دیپلماسی کردند اهمیت این را میدانند که پنج قدرت دنیا در مقابل یک کشور جمع شدند  و در نهایت وزیر امور خارجه آمریکا سه هفته مامور شده بود یکجا بماند ومسئله را حل کند و این تعاملی بود که در دنیا ایجاد شد.

نماینده مردم سیستان تصریح کرد : متاسفانه در گذشته دست صهیونیستها و دشمنان کشور بهانه داده بودیم و دنیا را بر علیه خود بسیج کرده بودیم اما اقای رئیس جمهور در مراسم تحلیفش گفت با کشور ایران با زبان تکریم واحترام صحبت کنید نه تحریم وتهدید.

وی افزود : امروز میبینیم با وجود ویژگی هایی که ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا دارد ما قدرتمندانه در صحنه های بین المللی هستیم.

کیخا در خصوص انتقادی که  برخی همشهریان سیستانی به دولت دارند اینچنین گفت : آن دوستانی که همشهریان ما هستند وبعضا انتقاد میکنند من میگویم با مردم شهامت داشته باشید آنچیزهایی که در غیاب مردم میشنوید به مردم بازگو کنید ، بگوید در سفری که نمایندگان استان در هواپیما همراه آقای دکتر لاریجانی رئیس مجلس از زاهدان عازم تهران بودند و یکی از همکاران از برجام انتقاد داشت آقای لاریجانی چطور فرمود بنشینید ، اینطور که شما هم فکر میکنید نیست و تا تهران از تاریخچه مذاکرات و منافع برجام صحبت کرد و گفت پشت سر هم قطع نامه بر علیه ما تصویب میکردند.

احمدعلی کیخا در ادامه با صدای بلند گفت : من آمده ام از آقای دکتر روحانی حمایت کنم بخاطر وزیر نفت آقای زنگنه ، بخاطر مدیریت بسیار عالی که در توسعه صنایع نفتی وگازی داشت.

کیخا در خصوص دیدار اخیرش با وزیر نفت چنین گفت : پس از نوروز در دیداری به آقای زنگنه گفتم من به عنوان یک ایرانی و یک سیستانی از عملکرد و برجام نفتی شما تشکر کنم و من میدانم چه کار سختی کردید و پشت عربستان را به زمین زدید.

«این دولت باعث شد که کشور به سهم نفتی قبل از تحریم هابرگردد و باید قدردان بود»

کیخا خطاب به مردم گفت : این دولت باعث شد که کشور به سهم نفتی قبل از تحریم هابرگردد و باید قدردان بود.

کیخا در ادامه حمایت از دولت روحانی چنین گفت : من آمده ام از روحانی حمایت کنم به خاطر آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت ودرمان این دولت ، آیا آنچه که در این دولت دربحث بهداشت ودرمان انجام شده در طول تاریخ انقلاب انجام شده است ؟

وی تصریح کرد : ممکن است اقداماتی در مقطعی انجام شده باشد اما نه در این گستردگی و در طول دوره مجلس هشتم از طرف مردم مکرر تماس داشتیم که مردم در هزینه درمانشان مشکل داشتند و در این دولت کار خارق العاده ای انجام شد.

دکتر احمدعلی کیخا نماینده مردم سیستان در ادامه افزود : در دولت گذشته در حوزه کشاورزی فاصله گرفته بودیم از یک تولید فنی و شش میلیون تن گندم وارد میکردیم و در ایام مختلف همیشه مشکلات داشتیم.

«با تلاش دولتمردان سه سال است در حوزه کشاورزی دارای ثبات شدیم»

کیخا تاکید کرد : با تلاش دولتمردان سه سال است در حوزه کشاورزی دارای ثبات شدیم.

کیخا درخصوص اقتصاد کشور تصریح کرد : در حوزه اقتصاد چه زود فراموش میکنیم در گذشته دلار صبح یک قیمت بود شب یک قیمت،سکه ۹۰هزارتومانی یک میلیون و پانصد هزارتومان و دلار هشتصد تومانی تبدیل شد به دلار چهارهزارتومانی.

«این دولت تورم بالای ۴۰درصد را تک رقمی کرد»

وی گفت : در حوزه اقتصاد در این دولت این نواسانات را نداشتیم و این دولت تورم بالای ۴۰درصد را تک رقمی کرد.

«دولت مجوز برداشت ۵۰۰میلیون دلار را برای سیستان گرفت»

کیخا در جمع مردم زابل درخصوص توجهات ویژه دولت تدبیر وامید به سیستان چنین گفت  : مردم عزیز در مسیر درستی قرارگرفته ایم،برخی میگویند این دولت در این منطقه چه کرده است ؟ به دلیل اینکه دولت ها نمیتوانندبدون مجوز رهبری از این صندوق برداشت کنند ، من شهادت میدهم در شورا عالی آب مصوب شداز مقام معظم رهبری اذن این را بگیرند که ۵۰۰ میلیون دلار برای سیستان برداشت کنند و این اجازه داده شد و این از شاهکارهای این دولت برای سیستان است.

«منطقه آزاد سیستان را دولت تصویب کرد اما مجلس گذشته سیاسی کاری کرد وتصویب نشد»

«دولت وظیفه خود را درخصوص منطقه آزاد سیستان انجام داده است»

کیخا درخصوص مسئله مهم منطقه آزاد چنین گفت : در بحث منطقه آزاد سیستان ، این دولت سفری به سیستان داشت و مردم ایجاد منطقه آزاد تجاری وصنعتی را مطالبه کرده و دولت هم قول سرکاری به مردم نداده است و تاکید کرد  بررسی میکنیم و اگر زمینه اش فراهم شد حتما منطقه آزاد خواهیم کرد.

کیخا در ادامه افزود : دولت در بررسی های خود به این جمع بندی رسید که سیستان باید به منطقه آزاد تبدیل شود و دولت دوبار در مجلس قبل لایحه منطقه آزاد را جهت تصویب به مجلس نهم داد و براساس قانون اساسی ،مجلس شورای اسلامی نمیتواند هیچ تصمیمی را بگیرد که به دولت ها بارمالی تحمیل  کند مگر اینکه دولت خودش درخواستش را بدهد.و دولت دوبار لایحه منطقه آزاد را به مجلس گذشته داد و در مجلس قبل سیاسی کاری شد و به چهار یا پنج منطقه ای که دولت پیشنهاد داده بود چندین منطقه دیگر هم اضافه کرد و دولت هم اعلام کرد توان دولت برای همین چند منطقه ایست که پیشنهاد داده است و درنتیجه تصویب نشد.

کیخا درخصوص منطقه آزاد گفت :  بنظر من آنچه که وظیفه دولت است انجام داده است و باز هم براساس اطلاعی که من دارم اگر صدبار هم که مجلس رد بکند دولت برسر حرف خود ایستاده است چرا که اعتقاد کارشناسی دارد.

کیخا معاون سابق محیط زیست کشور در خصوص تلاش دولت جهت احیاء تالاب بین المللی هامون چنین گفت : خیلی از دوستان و همشهریان میگویند که برای هامون چه کرده اند؟ من میگویم شما که در گذشته دولت دستتان بود،شما برای هامون چه کردید آیا برای هامون یک نامه نوشتید ؟

وی افزود : همانطور که میدانید روسای جمهوری کشورهایی که نوروز را جشن میگیرند در ابتدای نوروز دور هم جمع میشوند. اولین سال و نوروز بعد از انتخابات سال ۹۲ این مراسم در افغانستان بود و من گزارش آن جلسه وسفر را دارم در آن جلسه بیش از ۵۰درصد مطالب مطروحه در مورد آب و هامون بود.

«اهمیت بالای هامون برای دولت روحانی »

کیخا تاکید کرد : برای اولین بار بعد از انقلاب یک نفر پیداشد به دولت افغانستان بگوید قضیه قراردادی که با شما داریم از حق آبه هامون جداست و حق آبه هامون از اهمیت زیادی برخوردار است.

«با تلاش این دولت هامون  ذخیره گاه زیست کره ثبت شد»

کیخا گفت : این دولت سه بار نماینده مقیم  سازمان ملل را به سیستان آورد و هامون را در یونسکو به عنوان ذخیره گاه زیست کره ثبت کرد و چند شب قبل دیدید رئیس جمهور قسم خورد همان اندازه ای که دغدغه ی دریاچه ارومیه را داشتیم دغدغه هامون رو هم داشتیم.

کیخا عضو شورای عالی آب کشور تصریح کرد : دهها جلسه در وزارت امور خارجه برای هامون تشکیل شد و سازمان حفاظت محیط زیست کشور گروه مشورتی بین الملل برای هامون تشکیل داد و همه جنبه های آن بررسی شد.

تلاش دولت برای هامون 

کیخا گفت : والله من شاهد بودم رئیس جمهور افغانستان به تهران آمده بود و قرار بود این دو دولت بیانیه مشترک اعلام کنند ، وبخاطر اینکه افغانها زیر بار کلمه هامون نرفتند دولت بیانیه را نپذیرفت و گفت شما اگر هامون را نپذیرید ماهم بیانیه را نمیپذیریم.

کیخا با تاکید بر سفر وزیر امور خارجه به افغانستان گفت: متن سفر دیروز آقای ظریف به کشور افغانستان را بخوانید ، اینطور گفت وگو شده که اگر ایران وافغانستان قرار است در خصوص ترانزیت ، تروریزم ،مواد مخدر، مهاجران همکاری کنند ، هامون هم جزء اینهاست و همه را باید با هم دید و این یعنی کار علمی ،کار دنیا پسند

مطمعنم با حضور افراد خبره ای مانند دکتر ظریف در دور بعدی دولت حتما گره گشایی هایی برای هامون خواهد شد.

دکتر احمد علی کیخا در لابه لای شعارهای حمایتی مردم حاضر در آیین افتتاح ستاد مرکزی روحانی در زابل با صدای بلند گفت : مطمعنم با حضور افراد خبره ای مانند دکتر ظریف در دور بعدی دولت حتما گره گشایی هایی برای هامون خواهد شد.

کیخا در ادامه خاطر نشان کرد : با تفکری که یک بحران را خلق کردیم با آن تفکر نمیتوانیم آن را حل کنیم.

وی افزود : در طول چند دهه گذشته در این استان بین مردم مرز بندی کردند و بین تفکرات مردم فاصله انداختند و با این تفکرات نمیتوانیم این استان را توسعه دهیم.

وی خاطر نشان کرد : کدام متخصص توسعه است که بگوید سیستان وبلوچستان را بدون دیدن شرایط افغانستان و پاکستان میتوانیم توسعه دهیم

توسعه استان ما گره خورده در توسعه استانهای خراسان ،کرمان و هرمزگان و دیگر همسایگان ما است .

کیخا تاکید کرد : امروز با زبان نزاع نمیتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم و با تعامل و همکاری و حرف منطق میتوانیم کار را پیش ببریم.

وی گفت : یادتان باشد یک تفکری در سیستان در طول سالهای گذشته همیشه برخلاف منافع مردم حرکت کرده است و از سیستان چهره بدی درست کرده اند و من میگویم با سیستان این کار را نکنید.

«افزایش سه برابری یارانه ممکن نیست»

کیخا تاکید کرد : امروز ایران به درایت شما نیاز دارد ، امروز ثابت کنید ایرانی ترین ایرانیان هستید و اجازه ندهید با سرنوشتمان بازی کنند ، تحلیل کنید وبشنوید ، اینکه کسی بیاید وبگوید من یارانه را سه برابر میکنم صحیح نیست.

کیخا تصریح کرد : کشور در همین دادن مقدار یارانه هم مانده است چطور سه برابر میکنند و با این وضع یارانه ها فقط ده درصد بودجه کشور صرف کارهای عمرانی وسرمایه گذاری میشود.

نماینده مردم سیستان گفت : حمایت من و مردم این منطقه از دولت اقای روحانی به این معنی نیست که از دولت نقدی ندارند، دولت پس از پیروزی نیازمند یک پوست اندازی جدی در سطح مدیریت ها دارد تا مطابق  با اندیشه ها وافکارش از مدیران استفاده بکند.

کیخا خاطر نشان کرد : سیستان همیشه زبانزد عام وخاص بوده است و شهدای زیادی را تقدیم این انقلاب ونظام کرده است نمونه اش سردار شهیدفارسی که چند روز گذشته شاهد شهادت ایشان بوده ایم

وی تاکید کرد : باید ثابت کنیم در اندیشه ودفاع از حقوق ملت هم ما سیستانی وبلوچستانی ها سردار کم نداریم.

کیخا گفت : شاید از اول تاآخر یک ساعت هم رای دادن شما طول نکشد اما این یک ساعت چهار سال سرنوشت شماست.

این نماینده مجلس گفت : امروز همه برای ایران و منافع ملی جمع شده ایم و در این انتخابات تقابل بین دو فکر است ثابت کنید که سیستانی ها هم همراه با برادران جنوب استان و همه اقوام ایرانی برای اعتلای کشور به این دولت رای میدهیم.

کیخا در پایان چنین عنوان کرد که : حتما چهارسال پیش رو چهارسال امیدبخش برای استان ما خواهد بود و برخی از عدم آگاهی مردم سوء استفاده میکنند از روشنگری وآگاهی بخشی دریغ نکنید و عاقلانه ترین رای را به نفع آقای روحانی به صندوق خواهیم انداخت.

گفتنی است در ابتدای این گردهمایی احمد امیرشاهی رئیس ستاد مرکزی دکتر روحانی در زابل به حاضرین در جلسه خیر مقدم گفت واز حضور پرشور وپرتعداد زنان ومردان جهت حمایت از دکتر روحانی تشکر وقدر دانی کرد.

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی