به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اِسنا هاشمی استاندارسیستان وبلوچستان در برنامه مردم و مسئولان شبکه هامون بیان کرد؛

استان به دلیل عمق محرومیت هایش نوعا طی سه دهه فقط به زیرساخت های لازمه زیست معطوف گشته است و علی رغم اقدامات ارزشمند صورت گرفته ولی خالی از زیرساخت بوده است.

هاشمی گفت:آب،برق و گاز به عنوان سه عنصر اساسی در ایجاد اشتغال و رونق صنعت است و مرکز استان با حدود ۶۵۰ هزار نفر و منطقه سیستان با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت فاقد برق مطمئن است ، نیروگاه ۱۲۰ مگاواتی که برق حدود هزار و صد نفر را تامین کند با راندمان ۲۰ درصد فعالیت دارد.

استاندار سیستان وبلوچستان در گفت و گو با مردم استان از برنامه مردم و مسئولان تصریح کرد؛

در ابتدا امنیت به عنوان یکی از ضرورت‌های زمان با رویکرد برگرفته از عدالت اجتماعی و بر پایه شعور ، آگاهی و شناخت مردم مورد توجه قرار گرفت به طوری که امروز همه از امنیت مطلوب استان سیستان وبلوچستان سخن می گویند.

استاندارافزود؛دومین ضرورت استان بعد از تامین امنیت مطلوب و تغییر نگاه ها به استان ،ایجاد زیرساخت ها است لذا از یکسو برای اتمام خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان تلاش کردیم که به بهره برداری رسید و الان شبکه توزیع شهری را در دست اقدام داریم.

نماینده عالی دولت در استان گفت ؛ آرزوی دیرینه مردم گاز و نقطه رنج آنان بوده ،هرچند عده ای در تلاش هستند که هر کار شیرینی که بر ذائقه مردم خوش می نشیند را ترش کنند.

وی افزود؛از ۱۳۰۰ کیلومتر شبکه توزیع گاز شهری ۱۳۰ کیلومتر لوله گذاری شده ، ۳۵۰ کیلومتر به پیمانکار سپرده شده و ۳۵۰ کیلومتر دیگر نیز در نیمه دوم سال ۹۶ به پیمانکار واگذار خواهد شد و بعبارتی ۷۰۰ کیلومتر عملیات لوله گذاری شبکه گاز شهری در سال آینده عملیاتی خواهد شد.

 علی اوسط هاشمی با اشاره به اینکه در عرصه ملی پروژه گازرسانی یکی از مهم ترین پروژه هاست که ۷۰ درصد آن در سال ۹۵ اجرایی شد افزود افتخارم این هست که به راحتی از کنار این ضرورت مردم عبور نکردم و برای احیای حق بلند سخن گفتم.

وی با تاکید بر اینکه دولت های قبل به راحتی به برخی مدیران نشان دولت دادند گفت با وجود تزریق ماهانه ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان به تسریع خط انتقال گاز و حمل لوله به محل پروژه با ۴۵ تا ۶۰ تریلی ،مدیر عامل شرکت ملی گاز قابل تقدیر است.

در ادامه ؛

 بخشی از سخنان مهم استاندارسیستان وبلوچستان در این گفتگو به شرح ذیل میباشد/

به برکت برجام و تغییر نگاه ها به استان پروژه ۵۵۰ مگاوات برق در استان اجرایی خواهد شد.

استان در مسیر صنایع بزرگ واقع شده که این اقبال در تاریخ استان وجود نداشته است.

در فروردین ماه ۹۶ ،میزبان مقامات عالی دولت برای افتتاح بندر شهید بهشتی چابهار خواهیم بود که ظرفیت آن از ۲/۵ میلیون تن سال ۶۲ به ۸/۵ میلیون تن ارتقا پیدا می کند.

یکی از دستاوردهای برجام بازگشایی ال سی برای خرید تجهیزات و جرثقیل های استراتژیک در اردیبهشت ماه امسال بود که در دوم بهمن ماه این تجهیزات از آلمان وارد و در بندر نصب گردید.

از ۶۵۰ میلیون دلار اعتبار بر خرید تجهیزات بندر ، ۴۰۵ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

۵۵۰ میلیارد تومان ظرف امسال و سال آینده برای ایجاد نیروگاه برق در استان هزینه می شود.

 با حمایت معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر نیرو برای رفع مشکلات کمبود آب در شهرهای استان دو جلسه امسال در سطح ملی برای استان برگزار شد که در تاریخ استان سابقه نداشته استاندار در جلسات شورای عالی آب کشور حضور داشته باشد.

 با ارتقای ظرفیت بندر چابهار به ۸/۵ میلیون تن توسعه بزرگراهها و محورهای مواصلاتی جزء الزامات است.

 پروژه راه آهن در شش الی هفت نقطه پیشرفت خوبی داشته است و حدود ۷۸۰ وسیله سنگین در این پروژه فعالیت دارد.

 ۳۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن تخصیص یافته است که ۲۷۵ میلیارد تومان به پرداخت بدهی صورت وضعیت پروژه تعلق گرفت.

 در ارتباط با بازگشایی مرز کارهای اساسی در دولت تدبیر و امید در استان انجام شده است به طوری تعداد پایانه های رسمی استان از دو مورد به پنج مورد ارتقا یافت.

 ۲ پایانه رسمی پیشین و ریمدان به عنوان دروازه رسمی برای رونق ترانزیت با کشورهای همسایه با هدف نقش آفرینی در تجارت کلان مصوب شد.

 تجارت در مرزها یکسویه نیست که صرفا اراده استانی نقش داشته باشد.

 اتاق های بازرگانی ایران و افغانستان به ترتیب با ۸۵ و ۸۳ سال قدمت اما ظرف هشت دهه هیچ نوع ارتباطی با هم نداشتند که این مسئله در سفرم به قندهار مورد توجه قرار گرفت و مدتی بعد استان به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران نمایشگاهی در قندهار برپا کرد که با استقبال مواجه شد.

انتهای پیام/

[metaslider id=342]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی