نشست خبری استاندارسیستان وبلوچستان با اصحاب رسانه درمحل استانداری برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اِسنا  علی اوسط هاشمی عصرجمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: گاز رسانی، توسعه بندر شهید بهشتی، راه آهن چابهار – زاهدان، راه اندازی باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان، طرح های ۸۸۰ و ۵۱۰ مگاواتی برق و راه اندازی نیروگاه در برخی نقاط فاقد آن، بزرگراه و غیره از جمله زیر ساخت های اساسی استان برای بهره گیری هر چه بیشتر از توانمندی ها و ظرفیت هاست.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار معادل ۶ هزار میلیارد تومان مصوب شورای اقتصاد برای گاز رسانی به شهرهای استان در مدت سه سال است گفت: پروژه انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان از ابتدای امسال به صورت جدی دنبال شد به طوری که ۷۰ درصد این پروژه در ۱۰ ماهه امسال انجام شده است .

هدف در سال آینده مقصد قرار گرفتن استان برای گردشگران

استاندار سیستان وبلوچستان ادامه داد ؛خبر روشن شدن مشعل گاز زاهدان در اتوبان های پایتخت نقش بست و این هدف ماست که سیستان و بلوچستان را به سایرین بشناسانیم تا به هدفمان در سال آینده جهت مقصد قرار گرفتن استان برای گردشگران نزدیک شویم

مگر می شود لوله گاز به زاهدان نرسد ولی گاز به منازل مردم برسد

هاشمی در پاسخ به سوال حاشیه ساز یکی از خبرنگاران اینطور پاسخ داد؛ کسانی که در طول سه دهه از انتقال گاز به زاهدان عاجز بودند بهانه می گیرند که چه موقع گاز به منازل می آید. مگر می شود لوله گاز به زاهدان نرسد ولی گاز به منازل مردم برسدو برخی شایعه کردند که مشعل گاز توسط کپسول روشن شده ، نمی دانم کدام کپسول می تواند این چنین  مشعلی را روشن کند ، این گازی است که مستقیم از عسلویه می آید. این شایعه سازی تعمدا انجام گرفته تا این پروژه بزرگ را کوچک جلوه دهند.

هاشمی در ادامه تصریح کرد اهالی رسانه دیده بان کشف واقعیت ها هستند، خبرنگاران باید اطلاعات خودشان را در مورد پروژه ها بروز نمایند که اگر من خلاف واقع گفتم سوال کنید و آنچه که درست است را منعکس نمایید.

مطالعه طرح گاز رسانی به سیستان با هدف صادرات به افغانستان تا حدود سه ماه دیگر به اتمام می رسد
وی با بیان اینکه کلنگ گازرسانی از ایرانشهر به چابهار در سفر سوم رئیس جمهوری به استان به زمین زده شد گفت: مطالعه طرح گاز رسانی به سیستان با در نظر گرفته شدن صادرات به افغانستان تا حدود سه ماه دیگر به اتمام می رسد.

هاشمی با اشاره به اهمیت چابهار در توسعه اقتصادی منطقه افزود: در شرایط سختی مالی هزار میلیارد تومان به توسعه پس کرانه و لایروبی بندر شهید بهشتی و ۶۵۰ میلیون دلار برای خرید تجهیزات این بندر مهم در نظر گرفته شد.

دولت تدبیر و امید استان را به کارگاه عمرانی تبدیل کرد
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: دولت تدبیر و امید در سخت ترین شرایط اقتصادی طرح های بسیار بزرگی را در این استان به جریان انداخت و استان را به کارگاه عمرانی تبدیل کرد.

هاشمی تاکید کرد: فراهم شدن هزار فرصت شغلی در بخش های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی و غیره از دیگر دستاوردهای دولت در ایجاد اشتغال و رونق بازار کسب و کار در استان بوده است.

وی خاطر نشان کرد: شاید اختلاف سلایق و دیدگاه در بین مدیران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی وجود داشته باشد اما ساختن سیستان و بلوچستان و توسعه آن و تکریم به حق مردم وجه اشتراک همه مسئولان است.

اوج نگاه رئیس جمهوری به سیستان و بلوچستان با سه سفر به این استان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رئیس جمهوری با عنایت ویژه به سیستان و بلوچستان در این دولت سه بار این استان را مقصد سفر خود قرار داد که هر یک از این سفرها دستاوردهای بزرگی را به همراه داشت.

وی افزود: این حضورها در استان ضمن نوید توسعه و رونق سبب سرازیر شدن سرمایه ها به استان می شود.

وی تصریح کرد: با عنایتی که رئیس جهموری به سیستان و بلوچستان دارند در آینده نزدیک چهارمین سفر نیز رقم خواهد خورد.

 
  راه اندازی بزگترین سینمای سیستان و بلوچستان تا یک ماه آینده در زاهدان
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بزرگترین سینمای استان با اختصاص ۱۰ میلیارد ریال تا یک ماه آینده راه اندازی می شود گفت: عملیات ساخت مجتمع فرهنگی هنری هلال احمر استان با گستره سه هزار و ۴۴۰ متر مربع از سال ۷۹ آغاز شده و هم اینک از پیشرفت فیزیکی افزون بر ۹۰ درصدی برخوردار است.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی و همچنین تلاش های انجام شده در زمینه ایجاد وحدت و انسجام میان اقوام و طوایف و رعایت حقوق شهروندی بیان کرد: افزایش روابط بین طوایف و در نتیجه کاهش نزاع های طایفه ای و قبیله ای در استان، برگزاری همه ساله نمایشگاه کتاب با استقبال بسیار گسترده مردم و توجه به مسائل فرهنگی با دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که ۱۹ اسفند میزبان ایشان در استان خواهیم بود از جمله اقدامات فرهنگی انجام شده و در دست اقدام استان است.

وی بیان کرد: امنیت ایجاد شده در این استان و کشور زمینه ساز حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی شده است بطوری که جمهوری اسلامی ایران تا چند سال پیش از انظر اسقبال سرمایه گذاران خارجی در میان ۱۴ کشور خاورمیانه رتبه دوازدهم را داشت اما اکنون به رتبه سوم رسیده است.

  بسیج شدن تمام امکانات برای مقصد شدن سیستان و بلوچستان در سال ۹۶ برای ایرانیان
استاندار سیستان و بلوچستان راه اندازی باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان، راه اندازی خط دریایی ایران – عمان، افزایش مجتمع های بین راهی استان به ۴۵ مجتمع، بازسازی هتل های چابهار و ظرفیت سازی در آنها و افتتاح شرکت هواپیمایی تفتان ایر به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی سیستان و بلوچستان با ۲ فروند هواپیما را از جمله اقدامات انجام شده برای فراهم شدن زیر ساخت های گردشگری در استان برای سال آینده ذکر کرد.

وی همچنین تبلغ نقاط گردشگری سیستان و بلوچستان در تمام خطوط ریلی و برگزاری یک نشست از مسئولان سازمان میراث فرهنگی کشور در استان، آغاز ساخت عملیات هتل پنج ستاره در مرکز استان، هماهنگی با روسای فدراسیون های ورزشی کشور برای برپایی حداقل یک رویداد بزرگ ملی و بین المللی ورزشی در استان در سال آینده را از دیگر اقدامات مدنظر در استان در حوزه رونق گردشگری ذکر کرد.

نکات کلیدی نشست خبری استاندار سیستان و بلوچستان
علی اوسط هاشمی در این نشست خبری که علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار، علی اصغر میرشکاری معاون امنیتی انتظامی استاندار و فریبا برنایی مدیر کل حوزه استاندار حضور داشتند، اظهار داشت:

– ارتباط دولت و ملت ارزشمندترین پشتوانه برای کشور است و می تواند امید به فردایی کاملا متفاوت را رقم بزند.

-خبر روشن شدن مشعل گاز زاهدان در اتوبان های پایتخت نقش بست و این هدف ماست که سیستان و بلوچستان را به سایرین بشناسانیم تا به هدفمان در سال آینده جهت مقصد قرار گرفتن استان برای گردشگران نزدیک شویم.

– دکتر روحانی در دو مکان در فضای باز با مردم سخن گفت یکی میدان آزادی تهران و دیگری میدان گاز زاهدان بود، این نمایش امنیت استان به عنوان دستاورد دولت تدبیر و امید است و این مهم را اثبات کردیم که می توان امنیت را بر پایه اعتماد برقرار کرد.

– برخی شایعه کردند که مشعل گاز توسط کپسول روشن شده ، نمی دانم کدام کپسول می تواند این مشعل را روشن کند ، این گازی است که از عسلویه می آید.

– این شایعه سازی تعمدا انجام گرفته تا این پروژه بزرگ را کوچک جلوه دهند.

– عده ای تلاش کردند بزرگی پروژه را به اندازه فکر کوچک شان کوچک بشمارند.

– ما برای احقاق حق مردم تلاش کردیم و هیچ منتی بر مردم در کار نداریم.

– تاکنون ۱۱۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در مدارس سراسر استان جذب شده اند.

– من از آقای نارویی استاندار سابق تشکر می کنم که در ۲ نوبت اذعان داشت: این استان را با ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیارد تومان بدهی تحویل داده است.

-پروژه گاز رسانی و طرح توسعه بندر چابهار مصداق عینی اقدام و عمل هستند.

-اهالی رسانه دیده بان کشف واقعیت ها هستند، خبرنگاران باید اطلاعات خودشان را در مورد پروژه ها بروز کنند که اگر من خلاف واقع گفتم سوال کنید و آنچه که درست است را منعکس کنید.

– وجدان سرمایه ای مشترک بین انسان هاست، وجدانمان را قاضی کنیم و آنچه حق است را نمایان کنیم.

– کسی در گذشته به دنبال احیای کارخانه و معدن مس چهل کوره نبوده است.

– در آینده کلنگ چند طرح بزرگ به زمین زده می شود که مکمل زیر ساخت های استان خواهد بود.

– در شمال استان زیرساخت ها در حال ایجاد است و تا زمانی که این زیرساخت ها ایجاد نشود صنایع بزرگ پا نخواهد گرفت.

– در بحث حاشیه نشینی رویکرد ما جلب توجه برنامه ریزان به این حق و حقوق است.

– حضور دکتر روحانی در استان دیدار عمومی با مردم و استقبال رسمی نبود بلکه افتتاح طرح های مختلف و تجلیل از کارگران و تلاشگران این پروژه ها بود.

– رئیس جمهوری به جز مشهد به کدام استان ۳ بار سفر کرده است. آیا این تعداد سفر پیام اعتماد و سرازیر شدن سرمایه نیست.

– کاش به مرحله ای از رشد برسیم که منافع حزبی و گروهی ما را از حمایت از منافع مردم باز ندارد.

– سخن گفتن در مورد مشکلات مردم و در عین حال گریز از توجه به مشکلات آنان یک نوع بازی با شعور مردم است.

– قرار نیست بلایای طبیعی را اهرمی برای فشار به دولت قرار دهیم و یا برای گرفتن امتیاز از دولت از آن استفاده کنیم.

– خشتی و گلی بودن منازل در برخی روستاها باعث خسارت شد و وظیفه دولت جبران خسارت است.

۲۰۰ میلیارد تومان به ابنیه ها در سیل اخیر خسارت وارد شد.

– سالن سینما هلال احمر با تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار بعنوان بزرگترین سالن سینمای استان تا یکماه آینده فعال می شود. همچنین سینماهای سیار در تعدادی از شهرهای استان راه اندازی خواهد شد.

– کسانی که در طول سه دهه از انتقال گاز به زاهدان عاجز بودند بهانه می گیرند که چه موقع گاز به منازل می آید. مگر می شود لوله گاز به زاهدان نرسد ولی گاز به منازل مردم برسد.

– قدرت کار سیاسی را دارم، در تهران کار سیاسی کردم، اما اینجا جای کار سیاسی نیست بلکه جای احقاق حق است نه بازی با افکار عمومی و با جریانی که مرا بزرگ کرده است.

انتهای پیام/

[metaslider id=342]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی