اسنا: حسن اعرابی مقدم  مدیر کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان گفت: باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان به طول چهار هزار و ۲۶۵ متر و عرض ۶۰ متر با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی تا ۱۰ روز آینده در اسفندماه به بهره برداری می رسد.

اعرابی مقدم افزود: عملیات اجرایی ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان از شهریور سال ۹۳ همزمان با هفته دولت با مشارکت استانداری سیستان و بلوچستان و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آغاز شد.
وی افزود: اعتبار اولیه این طرح مهم ۴۸۸ میلیارد ریال بود که به ۶۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت. وی گفت: هم اینک بهسازی و توسعه باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان به اتمام رسیده و خط کشی باند نیز مراحل پایانی را طی می کند.
مدیر کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به اینکه فرودگاه بین المللی زاهدان هم اینک دارای یک باند است، تنها یک هواپیما می تواند در هر زمان در آن حرکت کند که با راه اندازی باند دوم و افزایش ظرفیت ترافیک، ضریب اطمینان ارتقا یافته و بر شمار پروازها نیز افزوده خواهد شد.
اعرابی مقدم گفت: افزایش ایمنی پروازها و ظرفیت هواپیماهای پهن پیکر، کاهش تاخیرات پرواز و ارائه خدمات به پروازهای عبوری از مهمترین ویژگی های توسعه زیر ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان است.
انتهای پیام/
[metaslider id=342]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی