مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اعلام کرد:

آماده همکاری با استان کرمان برای احیاء جازموریان هستیم

به گزارش اِسنا به نقل از ایسنا ،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: ما تجربه ای در تدوین مدیریت یکپارچه تالاب بین المللی هامون داریم و برای همکاری با استان کرمان در احیاء جازموریان کاملا آماده ایم.
تالاب ها آیینه تمام نمای عملکرد ما انسان ها

 “پورملایی” صبح امروز ۲۴ بهمن ماه در کارگاه تحلیل ذی نفعان طرح جامع مدیریت و احیاء تالاب جازموریان با بیان اینکه انسان زمانی که نعمتی را از دست می دهد، متوجه ارزش آن می شود،اظهار کرد: تالاب ها آیینه تمام نمای عملکرد ما انسان ها هستند و هر گونه اقدام مثبت و منفی بر روی تالاب ها اثرگذار است.

 

از دست دادن ارزش های تالاب عواقب بسیاری در معیشت، اجتماع، اقتصاد و فرهنگ


وی افزود: از دست دادن ارزش های تالاب عواقب بسیاری در معیشت، اجتماع، اقتصاد و فرهنگ دارد و ضمن اینکه عوامل زیادی موجب تخریب تالاب ها شده، یکی از علت ها در هیرمند و جازموریان، عدم وجود حقابه برای تالاب ها بوده است.

سدسازی، تغییر اقلیم ازعلت های بروز مشکل

پورملایی تصریح کرد: سدسازی، تغییر اقلیم و … از دیگر علت های بروز مشکل برای تالاب هاست و تبعات آن را در اقتصاد، جامعه، فرهنگ و محیط زیست را شاهد هستیم.

بسیاری از کارکردهای تالاب جازموریان ازبین رفته است

لزوم تسریع در تدوین و اجرایی نمودن طرح های مدیریت و نجات تالاب ها

وی با اشاره به اینکه باید طرح های مدیریت و نجات تالاب ها زودتر تدوین و اجرایی شود، بیان کرد: بخشی از تالاب جازموریان در شهرستان های ایرانشهر و دلگان استان سیستان و بلوچستان است که رودخانه بمپور به آن منتهی می شود و امسال با سیلاب های فصلی و بارندگی های اخیر ۱۵ میلیون مترمکعب آب وارد تالاب شد اما بسیاری از کارکردهای تالاب از بین رفته است.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ما تجربه ای در تدوین مدیریت یکپارچه تالاب بین المللی هامون داریم و امیدواریم در زمینه احیاء تالاب جازموریان بتوانیم همکاری کنیم.

 

وی افزود: امیدواریم با طرح مدیریتی احیاء تالاب بتوانیم در زمینه تقویت جوامع محلی و معیشت پایدار برای آنها کار کرده و ارزش ها و کارکردهای تالاب را برای مردم و مسوولان به صورت شایسته تبیین و اعتبارات مورد نیاز را جذب کنیم و برای همکاری با استان کرمان کاملا آماده و در خدمت هستیم.


انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی