برگزاری اولین دوره MBA و DBA در سیستان و بلوچستان

این دوره ها توسط پژوهشکده راهبردی اقتصاد مقاومتی شهید علی یزدانی سیستان و بلوچستان با حضور اساتید مطرح کشور برگزار می گردد.

اسنا: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اولین دوره های MBA و DBA در سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.

MBA مخفف Master of Business Administration “دوره پیشرفته مدیریت کسب و کار” است. نگاه دوره MBA به مسائل حوزه مدیریت بیش از آنکه پژوهشی و تحقیقاتی باشد کاربردی و عملی است. هدف اصلی دوره MBA تبدیل دانش صرف مدیریتی به مهارت کاربردی و اجرایی مدیریت است. در طی دوره های تحصیل MBA دانش پذیران با استفاده از دانش مدیریت درصدد حل مسائل و برطرف کردن چالش های مدیریتی واقعی بر می آیند. MBA مدیریت کاربردی برای کسانی است که میخواهند از علم مدیریت برای بهبود شرایط کسب و کار خود و یا ارائه مشاوره و خدمات مدیریتی به دیگر کسب و کارها استفاده کنند.

در بازار امروز کسب و کار تعداد دارندگان مدارک تحصیلی بسیار زیاد است و برای هر شغل تعداد زیادی از داوطلبان وجود دارند. آنچه که شما را از دیگر داوطلبان هم رده متمایز خواهد کرد داشتن دید و توانایی های مدیریتی و رهبری است. با گذراندن دوره های تحصیل MBA و DBA و به دست آوردنمهارت هایی که در این دوره ها به دست می آورید شما می توانید در مصاحیه های شغلی یک مزیت اساسی داشته باشید.

 شما می توانید در مشاغلی از جمله مدیر بازاریابی، مدیر برند، تحلیل گر تحقیقات بازار، مدیر فروش و مدیر رسانه در سازمان مشغول به کار شوید. فرصت های کاری و گرایش های متنوع تحصیلی MBA باعث خواهد شد هر کسی بتواند در زمینه مورد علاقه خود به کسب مهارت بپردازد.

اگر نگاهی به لیست صلاحیت های مدیران رده بالای سازمان های بزرگ بیاندازید می بینید داشتن مدرک MBA یک مزیت و نقطه قوت اساسی است. مهارت های مدیریتی MBA باعث شده اکثر سازمان ها به داشتن مدیرانی با مدرک MBA علاقه نشان دهند. جالب توجه است که از میان ده سازمان بزرگ جهان تعداد هفت شرکت از مدیران عامل با مدرک MBA استفاده می کنند. شرکت های بزرگی مثل اپل و والمارت و فورد از این جمله هستند. (برای آشنایی با مدیران برتر جهان با مدرک MBA این مطلب را مطالعه کنید)

درآمد بیشتر

داشتن مدرک MBA از یک مدرسه کسب و کار معتبر نه تنها در یافتن یک شغل رده بالاتر و بهتر به شما کمک می کند بلکه باعث می شود شما از شغلی با حقوق بالاتر برخوردار شوید. مدیریت در رده های بالای سازمان و یا راه انداختن و مدیریت یک کسب و کار برای خودتان می تواند شما را به حقوق بالایی برساند. آمارهای Furtune  در ایالات متحده حاکی از آن است که جویندگان کار با مدرک MBA نسبت به همتایان خود با مدرک کارشناسی، ۸۰% حقوق بیشتری کسب کرده اند.

دانشگاه آکسفورد نیز در گزارشی رشته MBA را در صدر ۵ رشته پولساز برای تحصیل قرار داده است.

 مدیران فارغ التحصیل MBA علاوه بر امکان مدیریت در شرکت های بزرگ، امکان موفقیت زیادی نیز در عرصه کارآفرینی دارند.

DBA  مخفف Doctorate of Business Administration (دکترا مدیریت کسب و کار ) است. هدف این دوره توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می باشد. مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست پیدا کرده، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران را ارتقا می دهند.

دوره DBA معادل با دکترا با رویکردی تحقیق و پژوهشی می باشد که تمرکز آن بر شیوه های کاربردی و مهارت در زمینه تجارت و کسب و کار است. سطح دوره DBA که پس از دوره MBA ارائه می شود بالاتر از سطح کارشناسی ارشد آکادمیک است و به نوعی می توان DBA را دکترای مدیریت تلقی کرد. دوره DBA با تمرکز بر مهارت های مدیران سعی در آموزش و ارتقای مدیران در کسب و کار دارد.
 
 نکته قابل توجه این است که افرادی که دوره DBA را گذرانده اند دارای بیشترین میزان اشتغال و همچنین حقوق و مزایای دریافتی نسبت به رشته های دیگر هستند.

هدف دوره: ارتقای دانش،بینش و مهارت مدیران،کارشناسان و فراگیران در زمینه مدیریت کسب و کار

مخاطبان دوره: مدیران، کارشناسان و کارکنان سازمانها،شرکتها،نهادها،ارگانها،دستگاهها،بنگاههای فعال در زمینه های تولیدی،خدماتی،بازرگانی،کشاورزی،تعاونی و غیره و علاقمندان به اشتغال و کارآفرینی

شرایط شرکت در دوره MBA:  داشتن حداقل دیپلم

شرایط شرکت در DBA:  داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا داشتن مدرک MBA

شرایط شرکت در POST DBA: داشتن مدرک DBA

هزینه دوره: MBA سه میلیون تومان، DBAشش میلیون تومان، POST DBA هفت میلیون تومان

شرایط پرداخت: به صورت وام و اقساط توسط پژوهشکده قابل ارائه است.

طول دوره: شش ماه

قابل توجه است برای اولین بار دوره POST DBA در کل کشور توسط پژوهشکده شهید یزدانی سیستان و بلوچستان با ظرفیت ۵ نفر از سراسر کشور بزودی برگزار خواهد شد.(این ظرفیت تکمیل شده است.)

مزایای دوره:

.۱ ارائه مدرک مورد تایید وزارت علوم

.۲ ارائه گواهینامه بین المللی

.۳ شرکت در کلیه کارگاه های تخصصی بصورت رایگان

.۴ عضویت دائم در پژوهشکده و استفاده از امکانات پورتال تخصصی

.۵ امکان گذراندن دوره بین المللی بصورت Online

.۶ توسعه مهارتها و توانایی های مورد نیاز مدیران و کارآفرینان

.۷ بهره گیری از مدرسان دارای سابقه اجرایی در حوزه صنعت، خدمات و بازرگانی

.۸ حفظ بقاء سازمان و درآمد زایی

.۹ گسترش دانش عمومی مدیریت و مهارتهای تکنیکی

.۱۱ پیشرفت سریع حرفه ای و تخصصی مدیریت در بازه ی زمانی کوتاه

.۱۱ خلاقیت و نوآوری به صورتی اثر بخش

.۱۲ ارتقاء دانش و عملکرد دانش پژوهان در محیط کاری خود

کسب اطلاعات بیشتر:   جهت کسب اطلاعات بیشتر: ? @l_a_uni   ?☎️-۰۹۳۳ ۷۶۵ ۸۴۹۲

 انتهای پیام/
[metaslider id=342]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی