به گزارش اسنا٬ پس از درج نامه ای سرگشاده (من مردی از تبار سردار جنگل …) توسط دکتری اصغری خطاب به دکتر بهلولی در یکی از سایت های محلی سیستان، تعدادی از شهروندان سیستانی مطلبی جهت پاسخ به این نامه برای ما ارسال کردند که متن کامل این نامه به شرح ذیل می‌باشد باشد:

بسمه تعالی

 «ایها الذین امنوا کونوا قوامین لله شهداء بالقسط و لا یجرمنکم شنئان قوم علی الا تعدلوا اعدلوا هو اقرب للتقوی واتقوا الله ان الله خبیر بماتعملون»
سوره مبارکه مائده-آیه ۸

 «اگر به نام عدالت خواهی و به نام انقلابی اخلاق را زیر پا بگذاریم ضرر کرده ایم، از خط امام خارج شده ایم»
بیانات مقام معظم رهبری در بیست و دومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

هدف از بعثت انبیاء به شهادت آیات کریمه قرآن و احادیث شریفه موجود تزکیه، اعتلای روح و اتمام مکارم اخلاق است. زیر پا گذاشتن اصول اخلاق با هر دستاویزی چه نقد و چه انقلابی گری موجبات برهم زدن آرامش ذهنی بخشی از جامعه، خروج از عدالت و خط امام است. خاصه آنکه بخشی از جامعه هدف این ظلم و بی عدالتی قرار گیرند که نخبگان جامعه اند و در منطقه ای چون سیستان در کنار سایر نهادهای انقلابی و دلسوز چشم امید مردم این خطه ولایی اما استراتژیک به آنان در دانشگاه زابل است و هرگونه حاشیه سازی در مسیر دانشگاه زابل فارغ از هرگونه جناح بندی سیاسی و مدیریتی مستقیما به توسعه سیستان عزیز آسیب وارد می کند.

متاسفانه چندی است گروهی که برخی از آنان منتسب به دانشگاه نیز می باشند در فضاهای عمومی و مجازی در این مسیر آسیب زا حرکت می کنند. بصورت ویژه اخیرا نامه ای توسط یکی از اعضاء هیات علمی دانشگاه زابل در فضای مجازی نشر و متاسفانه توسط یکی از پایگاه اطلاع رسانی محلی با عنوان نامه انقلابی باز نشر گردیده است.

هر خواننده منصفی با نگاهی گذرا به متن نامه فوق در می یابد که نامه فوق نه در حالت طبیعی بلکه در نهایت هیجان به نگارش در آمده و متاسفانه فاقد محور فکری و خواسته ای منسجم است و تلاش شده تنها با نام بردن از تعدادی مفاخر ملی و شهدای عظیم الشان و انگاشتن خویش در مقام و کنار آن بزرگواران هیجانات روحی خویش را تخلیه نماید.

مطالب مطروحه منتقدین فوق الذکر که احتمالاً مدعای این نامه نیز می باشند مسائل داخلی دانشگاه است که باید در محیطی آرام، شفاف و دردرون دانشگاه مطرح گردد، نه اینکه در فضای مجازی و محیطی ملتهب صرفاً امنیت روانی بخش عظیمی از بدنه علمی و تحقیقاتی جامعه را از بین ببرند و نه تنها به روند توسعه سیستان آسیب بزنند بلکه با انتشار مطالب هیجانی، کم مایه و جهت دار باعث تخفیف شان و جایگاه اساتید دانشگاه در منظر عمومی جامعه گردند.

درپایان کلام معروض می دارد با اعتقاد راسخ به حل مسائل دانشگاه بصورت داخلی، در قامت شهروندان سیستان قصد ورود به محتوای نامه اخیر و یا سایر مدعیات مطرح شده را نداریم. اما در ابتدا خود را و در ادامه همه دوستداران و دلسوزان سیستان عزیز را به رعایت تقوی، پایبندی به آرمان ها و فرمایشات امام راحل(ره) و توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص حفظ شان و جایگاه علما و دانشگاهیان توصیه می نمائیم.

والسلام علی من اتبع الهدی

انتهای پیام/

[metaslider id=342]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی