إسنا:یکی از معضلات برخی شهرداری های استان سیستان و بلوچستان ورود دام به فضای سبز شهرها بوده واین مشکل در اکثر شهرهای استان وجوددارد.

شهروندی از شهری درجنوب استان ،تصویری ارسال کرده است که در آن دو بز ذبح شده است،در توضیحات این تصویر آمده است که راهکار شهرداری …. در مقابله با ورود اینگونه دام ها به فضای سبز شهر ،دام هایی که در فضای سبز شهر رها شده باشند را ذبح میکند.

img-20161215-wa0014

img-20161215-wa0013

بنظر میرسد این اقدام شهرداری در جنوب استان از چاله به چاه افتادن بوده این راهکار مناسبی نیست وقوانین و بهداشت دامپزشکی برای سلامت جامعه باید رعایت شود وذبح دام به این صورت صحیح نبوده ورعایت اصول دامپزشکی در کشتار برای همگان واجب است.

روی دیگر سکه این است که مشاهده میشود که در برخی شهرهای استان افرادی هستند که امورات روزمره شان را با دام می گذرانند. سبک زندگی ای که در شهر جایی ندارد و موجب اختلال در نظم شهری می شود.

وجود دام از جمله بز وگاو و گوسفند در برخی مناطق شهر،میدان ها و بولوارها موجب به مخاطره افتادن بهداشت محیط شهری می شود.

 از بین رفتن فضای سبز شهری به مرور زمان، کمترین خسارتی است که این دامداران به شهرها وارد می کنند.

وجود کودهای حیوانی تلمبار شده در سطح خیابان  و به تبع ایجاد بوی تعفن ناشی از آن، ایجاد مداخله در عبور و مرور اهالی و وسایل نقلیه از دیگر خساراتی است که حقوق شهروندی را به مخاطره می اندازد واین مهم با تذکر شهرداری به صاحبان دام ها هم برطرف نشده.

واقعا شهرداری ها در مقابله با این معضل وفرهنگ بد چه باید بکنند؟؟!!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی