به گزارش اسنا، نشست های صمیمی بخشدار ساربوک، حمید الله بلیده عضو هیات مدیره، نصیر بارک زهی معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهارهر کدام جداگانه و سعید سایگانی ریس اداره میراث فرهنگی چابهار روز پنجشنبه ۲۷ آبان با محوریت پیگیری برخی مشکلات شاخص بخش ساربوک برگزار شد.

بخشدار ساربوک در اولین نشست با رئیس اداره میراث فرهنگی این شهرستان ضمن تشریح ظرفیت های گردشگری اظهار داشت:روستاهای بخش ساربوک ظرفیت های بسیار مناسبی در زمینه گردشگری دارند و دهیاری‌های بخش ساربوک به منظور مشارکت در طرح‌های میراث فرهنگی در روستاهای این بخش اعلام آمادگی می‌کنند.

وی با اشاره به تصویب روستاهای آبند و مورتینس به عنوان روستای هدف گردشگری، یادآور شد: این ظرفیت ها نشان از پتانسیل و ظرفیت‌های خوبی است که روستاهای بخش ساربوک در زمینه گردشگری دارد و باید از این ظرفیت‌ها به صورت مناسب استفاده شود.

سایگانی بیان داشت: اداره میراث فرهنگی چابهار در زمینه اطلاع رسانی و برپایی تور های گردشگری هدایت مسافرین به این بخش بازدید از مکان های تاریخی گردشگری، آبشار های، دریاچه بسیار زیبای سد زیردان، و غیره میتواند در جهت رشد و توسعه این بخش کمک شایانی بکند

بخشدار ساربوک در دومین نشست با عضو هیات مدیره و معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار دیدار کردند .

مرتضی سایگانی در این نشست با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های متنوع بخش ساربوک خواستار مطالعه این ظرفیت ها و بکارگیری آنها در سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار گردید .

وی با بیان اینکه در رفع مشکلات و نیازمندیهای منطقه باید منافع کلان کشور در نظر گرفته شود ، بر همکاری های چند جانبه با شهرهای اطراف در راستای رشد و توسعه کل منطقه تأکید کرد .

مرتضی سایگانی در این نشست ها اظهار داشت : در طول چند دهه گذشته الگوی توسعه بخش ساربوک بر محور کشاورزی و دامداری برنامه ریزی شده بوده که با توجه به خشکسالی های اخیر این الگو نتوانست موجبات توسعه این بخش را فراهم کند و متأسفانه بخش ساربوک با توجه به وجود ظرفیت های بسیار زیاد اقتصادی ، تجاری ، فرهنگی و تاریخی جزء بخش های رشد نیافته به حساب می آید .

وی با بیان اینکه هم اکنون محور توسعه استان از کشاورزی به صنعت و تجارت تغییر پیدا کرده به ظرفیت ها و پتانسیل های بخش ساربوک نیز اشاره نموده و افزود : سازمان منطقه تجاری و صنعتی چابهار یکی از منطقه های بسیار مهم است و می تواند در رشد و توسعه بخش ساربوک نیز بسیار مفید باشد.

در پایان این نشست مشکلات و ظرفیت‌های موجود جمع بندی و قول همکاری ها در همه زمینه ها داده شد.

گزارش/ نظر محمد رییسی/ خبرنگاراِسنا / قصرقند

انتهای پیام /

[metaslider id=342]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی