إسنا / شهروندخبرنگار؛ تصویر ذیل توسط یکی از شهروندان هم استانی از زاهدان ارسال شده واین شهروند معترض  در توضیحات عکس آورده است که: در خیابان دانشجوی زاهدان در حال رانندگی بودم که چشمم به اتومبیلی اداری در حال حرکت افتاد و از آن عکس گرفتم / در تصویر اتومبیلی اداری پلاک قرمز در جمعه شب، ساعت غیر اداری به همراه یک زن که در صندلی کنار راننده و یک دختر بچه که به عنوان سرنشین در صندلی عقب این اتومبیل اداری نشسته بودند نشان میدهد که کارمندیا مدیری به همراه خانواده خود در خیابان ها رفت و آمد میکند و این استفاده از اموال دولتی و سوء استفاده از بیت المال به همراه خانواده است.رسانه ها نسبت به این بی قانونی ها حرکتی کنند.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b1%db%b1%db%b1_%db%b2%db%b2%db%b4%db%b7%db%b5%db%b4

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b1%db%b1%db%b1_%db%b1%db%b8%db%b2%db%b2%db%b0%db%b9

این بود پیام ارسالی یک شهروند که نسبت به این بی قانونی از رسانه ها میخواهد تا سکوت نکنند/

 بارها دیده و شنیده ایم که استفاده شخصی مسئولان از خودروهای شخصی نه تنها از نظر شرعی حرام است بلکه طبق مصوبات صریح قانون، ممنوع است.

بی اعتنایی مدیران نسبت به غیرقانونی بودن استفاده از خودرهای اداری در ساعات غیر اداری و برای انجام امور شخصی امری است که تبدیل به یک عرف شده است.

عرفی که در ساعات مختلف از روز و غالبا شب ها و روزهای تعطیل هم استفاده از خودروی خدمت برای افراد تبدیل به یک امر عادی شده است و بدون توجه به غیرقانونی بودن این کار در مهمانی ها و مراسمات مختلف تردد مسئولان و خانواده آنها با خودروی خدمت انجام می شود.

لازم است که فرهنگ عدم استفاده از خودروی دولتی که بیت المال و برای همگان است مورد توجه بیشتر قرار گیرد و مسئولان و مدیران این نکته را در نظر داشته باشند که آنها امین اموال مردم هستند و نباید برای تحقق خواسته های خود دست به انجام اقداماتی از این قبیل موارد بزنند.

با وجود قیمت بالای بنزین قطعا استفاده اختصاصی از اموال دولتی و جولان خودروهای پلاک قرمز در دست ادارات توسط مسئولان بیشتر مورد توجه قرار گرفته تا هزینه های جاری اشخاص کاهش پیدا کند.

در این میان عینی ترین سوء استفاده از اموال دولتی سوء استفاده شخصی از خودروهای دولتی است و متاسفانه امروزه شاهد استفاده غیرقانونی و شخصی برخی مدیران و مسئولان ادارات از اموال دولتی و بیت المال هستیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی